N├ü┼á FESTIVAL 2X ZA ROK : I
AnimeSHOW 2019
I
Comics Salon 2019
Slovak
English
German
Hungarian
Polskß Verzia
Czech
HOME VSTUPENKY UBYTOVANIE PROGRAM MAPA S├Ü┼ĄA┼ŻE FOTKY PRAVIDL├ü KONTAKT

Čo nájdete na našom festivale?

Ni┼ż┼íie uveden├í prezent├ícia programu je pr├şklad toho najlep┼íieho a najzauj├şmavej┼íieho, ─Źo uvid├şte na na┼íom festivale ka┼żd├Ż rok. Festival v├ím pon├║ka bohat├Ż program v ┼ż├ínroch Anime, Komiks, Japonsk├í Kultura, Hry, Scifi, Fantasy, Pop kult├║ra a KPOP.

ZHRŇUJÚCE VIDEO


Marec 2018

September 2018SPRIEVODN├Ł PROGRAM - HLAVN├ë S├Ü┼ĄA┼ŻE


Sprievodn├Ż program tvoria ve─żk├ę hodinu a viac trvaj├║ce z├íbavn├ę show, ktor├ę s├║ TOP festivalu v Hlavnej S├íle.

Cosplay

Kost├Żmov├í s├║┼ąa┼ż, kde sa ├║─Źastn├şci predv├ídzaj├║ vo vlastn├Żch kost├Żmoch u┼íit├Żch na z├íklade existuj├║cich hrdinov z kn├şh, komiksov, filmov a hier.

Cosplay Champions

Slovensk├í kvalifik├ícia medzin├írodnej kost├Żmovej s├║┼ąa┼że menom Cosplay Champions, kde kvalifikant postupuje do eur├│pskeho fin├íle.

Karaoke

Amat├ęrska spev├ícka s├║┼ąa┼ż pre t├Żch, ─Źo spieva┼ą vedia a t├Żch ─Źo nemaj├║ dostatok sebakritiky. Ide hlavne o z├íbavu.

Cosplay Divadlo

Divadeln├í s├║┼ąa┼ż, kde ├║─Źastn├şci v kost├Żmoch zahraj├║ vtipn├║ sc├ęnku, ktor├í pobav├ş publikum.

KPOP World Festival

Slovensk├í kvalifik├ícia medzin├írodnej Tane─Źno spev├íckej s├║┼ąa┼że v Korejskom POPe, kde tane─Źn├şci a spev├íci predv├ídzaj├║ tanec a spev na choreografiu z existuj├║ceho hudobn├ęho video klipu danej KPOPovej skupiny alebo spev├íka.

KPOP Showcase

Tane─Źn├í show v Korejskom POPe, kde tane─Źn├şci predv├ídzaj├║ tanec na vlastn├║ alebo existuj├║cu kombin├íciu choreografii z hudobn├Żch video klipov.

Original Costume

Kost├Żmov├í s├║┼ąa┼ż, kde sa ├║─Źastn├şci predv├ídzaj├║ vo vlastn├Żch kost├Żmoch u┼íit├Żch na z├íklade vlastn├ęho n├ípadu, alebo kombin├ície hrdinov v novej podobe.

AMV - Anime Music Video

S├║┼ąa┼ż animovan├Żch hudobn├Żch klipov, kde cie─żom je postriha┼ą jeden alebo viacero animovan├Żch filmov tak, aby d├ívali spolu s hudbou zmysel.

FanART & Original Art

Ilustr├ítorske s├║┼ąa┼że pre maliarov. V prvej kateg├│rii FanArt je povolen├ę pou┼żit existuj├║ce dielo v novom obr├ízku, v druhej kateg├│rii OriginalArt musi ├şs┼ą o komplet vlastn├Ż n├ípad.

Poviedka IstroCONu

Liter├írna s├║┼ąa┼ż IstroCONu o najlep┼íiu poviedku v r├ímci dopredu stanoven├Żch kateg├│ri├ş. Hodnot├ş na 2 kol├í odborn├í porota.

PhotoCon

S├║┼ąa┼ż pre fotografov o najkraj┼íiu fotku cosplayu. S├║┼ąa┼żiaci posielaj├║ svoje fotky, ktor├ę m├┤┼żu a nemusia by┼ą s ├║pravami a nov├Żm pozad├şm.

ActionPlay

Fotografick├í s├║┼ąa┼ż pre milovn├şkov ak─Źn├Żch fig├║riek. S├║┼ąa┼żiaci posielaj├║ svoje fotky ak─Źn├Żch fig├║riek naran┼żovan├Żch do r├┤znych prostred├ş a sc├ęnok.

CMV - Cosplay Music Video

Su┼ąa┼ż o najlep┼íie spojenie videa cosplayerov a hudby do videa. V┼íetci kameramani z na┼ího conu maj├║ teraz ┼íancu sa predvies┼ą. Videa musia by┼ą nat├í─Źan├ę na AnimeSHOW 2018.


KINO PREMIETANIE


V 2 kino s├ílach premietame to najlep┼íie zo ┼ż├ínrov scifi, fantasy, horor, komiks a anime za posledn├Ż pol rok a┼ż rok.

Filmy

Premietame najnov┼íie filmy pod─ża superhrdinov, scifi, fantasy hororu, komiksu, hier ktor├ę sa objavili v kin├ích za posledn├Żch 12 mesiacov.

Anime

Japonsk├í anim├ícia nie s├║ filmy (len) pre deti. Sna┼ż├şme sa pravidelne vybra┼ą to najlep┼íie z r├┤znych ┼ż├ínrov pre v┼íetky vekov├ę kateg├│rie.


HLAVN├Ł PROGRAM


Hlavn├í ─Źas┼ą programu a jej ni┼ż┼íie ├║veden├ę zlo┼żky sa odohr├ívaj├║ vo viacer├Żch miestnostiach delen├Żch pod─ża ┼ż├ínrov do miestnost├ş JAPAN SAL├ôN (pre Japonsko a Anime), KOREA SAL├ôN (pre KPOP a Pop Kult├║ru), FANTASY SAL├ôN (pre Fantasy a Horor), SCIFI SAL├ôN (pre Scifi), GAMES SAL├ôN (pre Hry a Komiks) a ECCHI SAL├ôN (pre Mangu a Anime).

Prednášky

Predn├í┼íky del├şm pod─ża ┼ż├ínru, dokopy ich m├íme skoro 150 od odborn├şkov o hudbe, bojov├Żch umeniach, fantasy svetoch, tvoren├ş, cestovan├ş, p├şsani, za├║j├şmavostiach at─Ć.

Workshopy

Poskytujeme ┼íirok├║ ┼ík├ílu workshopov, kde sa m├┤┼żte nie─Źo nau─Źi┼ą alebo zdokonali┼ą sa v p├şsan├ş poviedok, kreslen├ş, varen├ş japonskej kuchyne, historickom tanci, ┼íerme, skladan├ş origami, hernej anim├íci├ş a ve─ża ─Ćal┼íieho

Autogramiády

Pravidelne na festival poz├Żvame zn├ímych host├ş a osobnosti z radov spisovate─żov, hercov, moder├ítorov, ilustr├ítorov, ktor├ş n├ísledne robia autogrami├ídy.

Krsty

Na festivale vo ve─żkom krst├şme nov├ę knihy, komiksy, filmy, albumy a ─Ćal┼íie kreat├şvne po─Źiny, na┼íich umelcov.

Besedy s autormi

Chcete sa stretn├║┼ą so zn├ímymi osobnos┼ąami a podiskutova┼ą s nimi o ich dielach, ┼żivote, pr├şpadne na nejak├║ t├ęmu? Pr├íve tomu s├║ ur─Źen├ę na┼íe besedy.

S├║┼ąa┼że & Kv├şzy

S├║─Źas┼ąou programu s├║ aj r├┤zne vedomostn├ę kvizy a kreat├şvne s├║┼ąa┼że, kde m├┤┼żte vyhra┼ą ceny alebo cukr├şky.


HRY & Turnaje


Hry a turnaje v hr├ích tvoria ve─żk├║ interakt├şvnu ─Źas┼ą festivalu. Jej zameranie je tvoren├ę tak, aby bola t├íto sekcia vhodn├í pre ka┼żd├ęho n├ív┼ítevn├şka a nie len profesion├ílov. V─Ćaka svojej bohatosti ukazuje, ┼że hry nie su len o po─Ź├şta─Źoch a konzol├ích.

PC Hry

Sekciu PC hier tvor├ş viacero partnerov, ktor├ş poskytuj├║ svoje nov├ę PC a Notebooky na vo─żn├ę hranie nov├Żch hier ako aj turnaje v najob─ż├║benej┼í├şch hr├ích ako League of Legends, Counter Striek a podobne.

PlayStation

Spolo─Źnos┼ą SONY je garantom v┼żdy nov├Żch z├í┼żitkov na svojich PlayStation konzol├ích, Virtu├ílnej realite a handheldoch, na ktor├Żch prebiehaj├║ turnaje v preva┼żne bojov├Żch hr├ích.

Nintendo

Nintendo je jednou z najstar┼í├şch hern├Żch spolo─Źnost├ş na svete a z├írove┼ł poch├ídza z Japonska, ─Źim na podujatie prin├í┼ía ├║plne ine typy hier a z├í┼żitkov, ne┼ż pozn├íme na mainstream PC a konzol├ích.

Virtuálna Realita

Virtu├ílna Realita sa ako technologick├Ż z├ízrak pomaly ┼í├şri svetom aj napriek svojej cenovo vy┼í┼íej hladine. A prave preto si ju m├┤┼żte vysk├║┼ía┼ą u n├ís so svojimi novinkami ├║plne zadarmo.

Hern├ę Automaty

Pred masov├Żm roz┼í├şren├şm dom├ícich konzol a po─Źita─Źov existovali herne pr├íve s automatmi, ktor├ę predstavovali technologick├Ż z├ízrak doby 70-90tych rokov. V─Ćaka spolupr├íci s ARKADY.SK v├ím prin├í┼íame tieto muze├ílne hry. Samozrejme s├║ ├║plne zadarmo.

Retro Hry

Retro hry z d├┤b 80-90tych nikdy nestratili svoje ─Źaro. Pr├íve v ich jednoduchosti je kr├ísa a dokazuj├║, ┼że s├║ umen├şm a z├íbavou, ktor├í aj dnes m├í ─Źo pon├║knu┼ą novej gener├ícii.

Tane─Źn├ę hry

Hra┼ą hry sa d├í aj pomocou pohyby, nie len seden├şm. Tane─Źn├ę hry su u n├ís ve─żmi popul├írne a preto m├íme na festivale ve─żk├Ż v├Żber tane─Źn├Żch pr├şstrojov.

Indie Hry

Na festivale d├ívame priestor v├Żvoj├írom prezentova┼ą svoje najnov┼íie hry a ve─żmi radi poskytujeme tento priestor mal├Żm nez├ívisl├Żm indie ┼ít├║diam a ich hr├ím.

Spolo─Źensk├ę hry

Spolo─Źensk├ę doskov├ę hry s├║ svetov├Żm fenom├ęnom a existuje ich vo svete viac ne┼ż 50 000. Pr├íve v─Ćaka partnerovi iHRYsko si m├┤┼żte vybra┼ą a zahra┼ą zo ┼íirokej ponuky t├Żchto hier.

Kartov├ę hry

Sub┼ż├ínrom spolo─Źensk├Żch hier s├║ Kartov├ę zberate─żsk├ę hry, kde si ka┼żd├Ż hr├í─Ź zbiera karty a sklad├í svoj vlastn├Ż bal├ş─Źek. U n├ís v├ís tieto hry nau─Ź├şme a aj v├ím karty darujeme. Pr├şpadne sa m├┤┼żte zapoji┼ą do turnajov v Magic The Gathering a Pokemone

GO & Shogi

Ide o dve klasick├ę japonsk├ę doskov├ę hry, obe s├║ zalo┼żen├ę na strat├ęgii a logickom myslen├ş. Svoj├şm sp├┤sobom ide o japonsk├ę ┼íachy.

Galaxy ZEGA

Aut├ş─Źka Zega s├║ modernou hrou v roz┼í├şrenej realite, kde pomocou vlastn├ęho telef├│nu ovl├ídate re├ílne bojov├ę auto, zvol├şte mu vlasnosti, v├Żzbroj a pust├şte sa do boja s ostatn├Żmi hr├í─Źmi v pripravenej ar├ęne.

Warhammer

Warhammer je fig├║rkov├í hra, kde si pomocou fig├║rok sklad├íte vlastn├║ arm├ídu a hr├íte strategick├║ hru. To kr├ísne na tejto hre je ,┼że si ka┼żd├║ fig├║rku mus├şte najprv postavi┼ą z dielov pod─ża seba a vyma─żova┼ą si ju. Je to z├íbava a umenie naraz.


ATRAKCIE


Bohatos┼ą programu dop─║┼łaj├║ r├┤zne atrakcie, ktor├ę n├íjdete preva┼żne vo vonkaj┼í├şch priestoroch.

Sochy Superhrdinov

Na festivale n├íjdete r├┤zne dekor├ície a sochy Ninja Korytna─Źiek a Lego Batmana v ┼żivotnej ve─żkosti. K─żudne sa spolu odfo┼ąte.

Foto Stena

Chcete si spravi┼ą spomienku z festivalu? Pr├íve na toto je tu na┼ía fotostena s fotografom, kde v├ím fotku urob├şme a aj vytla─Ź├şme.

Tetovanie Hennou

Do─Źasn├ę tetovania pomocu henny s├║ vo svete ve─żmi popul├írne. Na┼ía tat├ęrka v├ím ako spomienku vytetuje hoci─Źo, ─Źi u┼ż ide o fantasy postavy alebo anime Naruto.

Arrow Tag

T├íto adrenal├şnov├í ┼íportov├í hra sa hr├í v 2 skupin├ích, ktor├ę sa skr├Żvaj├║ za prek├í┼żky a sna┼żia sa navz├íjom trafi┼ą ┼í├şpmi s vank├║┼íom miesto hrotu.

LaserGame

Je to vlastne po─Źita─Źov├í hra na┼żivo. Hra sa hr├í preva┼żne v 2 skupin├ích, ktor├ę sa skr├Żvaj├║ za prek├í┼żky a sna┼żia sa navz├íjom trafi┼ą pomocou laserov├Żch zbran├ş.

Historická Lukostrelnica

Skupina historick├ęho ┼íermu Vinedi poskytuje pre na┼íich n├ív┼ítevn├şkov historick├║ strelnicu, kde do te┼Ö─Źov strie─żate skuto─Źn├Żmi ┼í├şpmi z luku.

Sokoliari

Dev├şnska mini ZOO m├í pre v├ís v├Żstavu drav├Żch vt├íkov ako aj uka┼żky lovu a letu.

Jazda na koni

Chcete si zajazdi┼ą na koni? Nie je ni─Ź kraj┼íie ako poh─żad na svet z ko┼łsk├ęho chrbta.


TRHOVISKO


Na ka┼żdom podobnom podujat├ş v zahrani─Ź├ş n├íjdete nieko─żko st├ínkov pon├║kaj├║cich tovar v t├ęmatike festivalu.

Obchody

Spolupracujeme s najv├Ą─Ź┼í├şmi t├ęmatick├Żmi obchodmi Brloh, iHRYsko, Pro Gaming Shop, Mad Maxon a Funtastic, ktor├ę maj├║ v ponuke hry, komiksy ,mangu, kni┼żky, fig├║rky, plag├íty, tri─Źka, hrn─Źeky, ply┼í├íkov a ─Ćal┼íie t├ęmatick├ę produkty.

Stánky

Okrem obchodov n├íjdete u n├ís aj st├ínky vydavate─żov a partnersk├Żch ─Źasopisov venuj├║cich sa scifi, fantasy a komiksu. ktor├ę predstavuj├║ svoju tvorbu a produkty.

Artist Alley

V uli─Źke umelcov n├íjdete r├┤znych mal├Żch nez├ívisl├Żch tvorcov, ktor├ş v├ím preva┼żne ru─Źne vytvoria svoje diela na mieste. ─îi u┼ż nakreslia obr├ízok, tri─Źko, z├ílo┼żku, sochu, pr├şpadn├ę in├ę drobnosti.

Cosplay Stánok

Cosplay je u n├ís ve─żmi popul├írny a preto jednotliv├Żm cosplayerom poskytujeme miesto, kde sa m├┤┼żu stretn├║┼ą so svojimi fan├║┼íikmi, pripadne im podp├şsa┼ą svoje fotky a plag├íty.


OB─îERSTVENIE & JEDLO


Nach├ídza sa na festivale nejak├ę stravovanie? Neumrieme od hladu? Nebojte sa, m├íme bohat├║ ponuku jed├íl a pitia.

Bufet a Nápoje

Najr├Żchlej┼íie v├ís obsl├║┼żime v n├í┼íom bufetoch nach├ídzaj├║cich sa na 3 miestach, kde dostanete bagety, ─Źipsy, horalky a n├ípoje v podobe Kofoly a Piva.

─îajov┼ła

Od za─Źia┼ąku v─Ćaka prepojeniu na japonsk├║ kut├║ru je s├║─Źastou festivalu ─Źajov┼ła, kde si m├┤┼żete v k─żude posedie┼ą a porelaxova┼ą.

Japonsk├í Kuchy┼ła

Neoddelite─żnou s├║─Źas┼ąou stravovania je ponuka japonskej kuchyne, sushi, polievok a dezertov od Sushi Time a Gonsuke Ramen.

Reštaurácie

V are├íli budovy sa nach├ídzaj├║ stabiln├ę re┼ítaur├ície Jedn├í B├íse┼ł a Bistro u Zitky, kde sa d├í v pokoji slu┼íne najes┼ą z ponuky denn├ęho menu alebo ponuky jed├íl na objedn├ívku.

Fast Foody

Chcete sa najes┼ą tepl├ęho jedla a r├Żchlo? U n├ís n├íjdete st├ínok s klasickou cig├ínskou, klob├ísami, zemiakovou plackou, kebabom, ale aj pizzu od Pizza Mizza a ┼ípeci├ílne hot dogy od New York Corner.
HOME VSTUPENKY UBYTOVANIE PROGRAM MAPA S├Ü┼ĄA┼ŻE FOTKY PRAVIDL├ü KONTAKT
Copyright 1988-2019 R├│bert ┼Żitt┼łan - All rights reserved