VSTUPENKY PROGRAM MAPA SÚŤAŽE FAQ KONTAKT

Čo nájdete na našom festivale?

Nižšie uvedená prezentácia programu je príklad toho najlepšieho a najzaujímavejšieho, čo uvidíte na našom festivale každý rok. Festival vám ponúka bohatý program v žánroch Anime, Komiks, Japonská Kultura, Hry, Scifi, Fantasy, Pop kultúra a KPOP.

ZHRŇUJÚCE VIDEO


Marec 2024

September 2023

SPRIEVODNÝ PROGRAM - HLAVNÉ SÚŤAŽE

Sprievodný program tvoria veľké hodinu a viac trvajúce zábavné show, ktoré sú TOP festivalu v Hlavnej Sále.

Cosplay

Kostýmová súťaž, kde sa účastníci predvádzajú vo vlastných kostýmoch ušitých na základe existujúcich hrdinov z kníh, komiksov, filmov a hier.

Cosplay Champions

Slovenská kvalifikácia medzinárodnej kostýmovej súťaže menom Cosplay Champions, kde kvalifikant postupuje do európskeho finále.

Karaoke

Amatérska spevácka súťaž pre tých, čo spievať vedia a tých čo nemajú dostatok sebakritiky. Ide hlavne o zábavu.

Cosplay Divadlo

Divadelná súťaž, kde účastníci v kostýmoch zahrajú vtipnú scénku, ktorá pobaví publikum.

KPOP World Festival

Slovenská kvalifikácia medzinárodnej Tanečno speváckej súťaže v Korejskom POPe, kde tanečníci a speváci predvádzajú tanec a spev na choreografiu z existujúceho hudobného video klipu danej KPOPovej skupiny alebo speváka.

KPOP Showcase

Tanečná show v Korejskom POPe, kde tanečníci predvádzajú tanec na vlastnú alebo existujúcu kombináciu choreografii z hudobných video klipov.

Original Costume

Kostýmová súťaž, kde sa účastníci predvádzajú vo vlastných kostýmoch ušitých na základe vlastného nápadu, alebo kombinácie hrdinov v novej podobe.

AMV - Anime Music Video

Súťaž animovaných hudobných klipov, kde cieľom je postrihať jeden alebo viacero animovaných filmov tak, aby dávali spolu s hudbou zmysel.

FanART & Original Art

Ilustrátorske súťaže pre maliarov. V prvej kategórii FanArt je povolené použit existujúce dielo v novom obrázku, v druhej kategórii OriginalArt musi ísť o komplet vlastný nápad.

Poviedka IstroCONu

Literárna súťaž IstroCONu o najlepšiu poviedku v rámci dopredu stanovených kategórií. Hodnotí na 2 kolá odborná porota.

PhotoCon

Súťaž pre fotografov o najkrajšiu fotku cosplayu. Súťažiaci posielajú svoje fotky, ktoré môžu a nemusia byť s úpravami a novým pozadím.

ActionPlay

Fotografická súťaž pre milovníkov akčných figúriek. Súťažiaci posielajú svoje fotky akčných figúriek naranžovaných do rôznych prostredí a scénok.

KINO PREMIETANIE

V 2 kino sálach premietame to najlepšie zo žánrov scifi, fantasy, horor, komiks a anime za posledný pol rok až rok.

Filmy

Premietame najnovšie filmy podľa superhrdinov, scifi, fantasy hororu, komiksu, hier ktoré sa objavili v kinách za posledných 12 mesiacov.

Anime

Japonská animácia nie sú filmy (len) pre deti. Snažíme sa pravidelne vybrať to najlepšie z rôznych žánrov pre všetky vekové kategórie.

HLAVNÝ PROGRAM

Hlavná časť programu a jej nižšie úvedené zložky sa odohrávajú vo viacerých miestnostiach delených podľa žánrov do miestností JAPAN SALÓN (pre Japonsko a Anime), KOREA SALÓN (pre KPOP a Pop Kultúru), FANTASY SALÓN (pre Fantasy a Horor), SCIFI SALÓN (pre Scifi), GAMES SALÓN (pre Hry a Komiks) a ECCHI SALÓN (pre Mangu a Anime).

Prednášky

Prednášky delím podľa žánru, dokopy ich máme skoro 150 od odborníkov o hudbe, bojových umeniach, fantasy svetoch, tvorení, cestovaní, písani, zaújímavostiach atď.

Workshopy

Poskytujeme širokú škálu workshopov, kde sa môžte niečo naučiť alebo zdokonaliť sa v písaní poviedok, kreslení, varení japonskej kuchyne, historickom tanci, šerme, skladaní origami, hernej animácií a veľa ďalšieho.

Autogramiády

Pravidelne na festival pozývame známych hostí a osobnosti z radov spisovateľov, hercov, moderátorov, ilustrátorov, ktorí následne robia autogramiády.

Krsty

Na festivale vo veľkom krstíme nové knihy, komiksy, filmy, albumy a ďalšie kreatívne počiny, našich umelcov.

Besedy s autormi

Chcete sa stretnúť so známymi osobnosťami a podiskutovať s nimi o ich dielach, živote, prípadne na nejakú tému? Práve tomu sú určené naše besedy.

Súťaže & Kvízy

Súčasťou programu sú aj rôzne vedomostné kvizy a kreatívne súťaže, kde môžte vyhrať ceny alebo cukríky.

HRY & Turnaje

Hry a turnaje v hrách tvoria veľkú interaktívnu časť festivalu. Jej zameranie je tvorené tak, aby bola táto sekcia vhodná pre každého návštevníka a nie len profesionálov. Vďaka svojej bohatosti ukazuje, že hry nie su len o počítačoch a konzolách.

PC Hry

Sekciu PC hier tvorí viacero partnerov, ktorí poskytujú svoje nové PC a Notebooky na voľné hranie nových hier ako aj turnaje v najobľúbenejších hrách ako League of Legends, Counter Striek a podobne.

PlayStation

Spoločnosť SONY je garantom vždy nových zážitkov na svojich PlayStation konzolách, Virtuálnej realite a handheldoch, na ktorých prebiehajú turnaje v prevažne bojových hrách.

Nintendo

Nintendo je jednou z najstarších herných spoločností na svete a zároveň pochádza z Japonska, čim na podujatie prináša úplne ine typy hier a zážitkov, než poznáme na mainstream PC a konzolách.

Virtuálna Realita

Virtuálna Realita sa ako technologický zázrak pomaly šíri svetom aj napriek svojej cenovo vyššej hladine. A prave preto si ju môžte vyskúšať u nás so svojimi novinkami úplne zadarmo.

Herné Automaty

Pred masovým rozšírením domácich konzol a počitačov existovali herne práve s automatmi, ktoré predstavovali technologický zázrak doby 70-90tych rokov. Vďaka spolupráci s ARKADY.SK vám prinášame tieto muzeálne hry. Samozrejme sú úplne zadarmo.

Retro Hry

Retro hry z dôb 80-90tych nikdy nestratili svoje čaro. Práve v ich jednoduchosti je krása a dokazujú, že sú umením a zábavou, ktorá aj dnes má čo ponúknuť novej generácii.

Tanečné hry

Hrať hry sa dá aj pomocou pohyby, nie len sedením. Tanečné hry su u nás veľmi populárne a preto máme na festivale veľký výber tanečných prístrojov.

Indie Hry

Na festivale dávame priestor vývojárom prezentovať svoje najnovšie hry a veľmi radi poskytujeme tento priestor malým nezávislým indie štúdiam a ich hrám.

Spoločenské hry

Spoločenské doskové hry sú svetovým fenoménom a existuje ich vo svete viac než 50 000. Práve vďaka partnerovi iHRYsko si môžte vybrať a zahrať zo širokej ponuky týchto hier.

Kartové hry

Subžánrom spoločenských hier sú Kartové zberateľské hry, kde si každý hráč zbiera karty a skladá svoj vlastný balíček. U nás vás tieto hry naučíme a aj vám karty darujeme. Prípadne sa môžte zapojiť do turnajov v Magic The Gathering a Pokemone

GO & Shogi

Ide o dve klasické japonské doskové hry, obe sú založené na stratégii a logickom myslení. Svojím spôsobom ide o japonské šachy.

Galaxy ZEGA

Autíčka Zega sú modernou hrou v rozšírenej realite, kde pomocou vlastného telefónu ovládate reálne bojové auto, zvolíte mu vlasnosti, výzbroj a pustíte sa do boja s ostatnými hráčmi v pripravenej aréne.

Warhammer

Warhammer je figúrková hra, kde si pomocou figúrok skladáte vlastnú armádu a hráte strategickú hru. To krásne na tejto hre je ,že si každú figúrku musíte najprv postaviť z dielov podľa seba a vymaľovať si ju. Je to zábava a umenie naraz.

ATRAKCIE

Bohatosť programu dopĺňajú rôzne atrakcie, ktoré nájdete prevažne vo vonkajších priestoroch.

Sochy Superhrdinov

Na festivale nájdete rôzne dekorácie a sochy Ninja Korytnačiek a Lego Batmana v životnej veľkosti. Kľudne sa spolu odfoťte.

Foto Stena

Chcete si spraviť spomienku z festivalu? Práve na toto je tu naša fotostena s fotografom, kde vám fotku urobíme a aj vytlačíme.

Tetovanie Hennou

Dočasné tetovania pomocu henny sú vo svete veľmi populárne. Naša tatérka vám ako spomienku vytetuje hocičo, či už ide o fantasy postavy alebo anime Naruto.

Arrow Tag

Táto adrenalínová športová hra sa hrá v 2 skupinách, ktoré sa skrývajú za prekážky a snažia sa navzájom trafiť šípmi s vankúšom miesto hrotu.

LaserGame

Je to vlastne počitačová hra naživo. Hra sa hrá prevažne v 2 skupinách, ktoré sa skrývajú za prekážky a snažia sa navzájom trafiť pomocou laserových zbraní.

Historická Lukostrelnica

Skupina historického šermu Vinedi poskytuje pre našich návštevníkov historickú strelnicu, kde do teřčov strieľate skutočnými šípmi z luku.

Sokoliari

Devínska mini ZOO má pre vás výstavu dravých vtákov ako aj ukažky lovu a letu.

Jazda na koni

Chcete si zajazdiť na koni? Nie je nič krajšie ako pohľad na svet z koňského chrbta.

TRHOVISKO

Na každom podobnom podujatí v zahraničí nájdete niekoľko stánkov ponúkajúcich tovar v tématike festivalu.

Obchody

Spolupracujeme s najväčšími tématickými obchodmi Brloh, iHRYsko, Pro Gaming Shop, Mad Maxon a Funtastic, ktoré majú v ponuke hry, komiksy ,mangu, knižky, figúrky, plagáty, trička, hrnčeky, plyšákov a ďalšie tématické produkty.

Stánky

Okrem obchodov nájdete u nás aj stánky vydavateľov a partnerských časopisov venujúcich sa scifi, fantasy a komiksu. ktoré predstavujú svoju tvorbu a produkty.

Artist Alley

V uličke umelcov nájdete rôznych malých nezávislých tvorcov, ktorí vám prevažne ručne vytvoria svoje diela na mieste. Či už nakreslia obrázok, tričko, záložku, sochu, prípadné iné drobnosti.

Cosplay Stánok

Cosplay je u nás veľmi populárny a preto jednotlivým cosplayerom poskytujeme miesto, kde sa môžu stretnúť so svojimi fanúšikmi, pripadne im podpísať svoje fotky a plagáty.

OBČERSTVENIE & JEDLO

Nachádza sa na festivale nejaké stravovanie? Neumrieme od hladu? Nebojte sa, máme bohatú ponuku jedál a pitia.

Bufet a Nápoje

Najrýchlejšie vás obslúžime v nášom bufetoch nachádzajúcich sa na 3 miestach, kde dostanete bagety, čipsy, horalky a nápoje v podobe Kofoly a Piva.

Čajovňa

Od začiaťku vďaka prepojeniu na japonskú kutúru je súčastou festivalu čajovňa, kde si môžete v kľude posedieť a porelaxovať.

Japonská Kuchyňa

Neoddeliteľnou súčasťou stravovania je ponuka japonskej kuchyne, sushi, polievok a dezertov od Sushi Time a Gonsuke Ramen.

Reštaurácie

V areáli budovy sa nachádzajú stabilné reštaurácie Jedná Báseň a Bistro u Zitky, kde sa dá v pokoji slušne najesť z ponuky denného menu alebo ponuky jedál na objednávku.

Fast Foody

Chcete sa najesť teplého jedla a rýchlo? U nás nájdete stánok s klasickou cigánskou, klobásami, zemiakovou plackou, kebabom, ale aj pizzu od Pizza Mizza a špeciálne hot dogy od New York Corner.

VSTUPENKY PROGRAM MAPA SÚŤAŽE FAQ KONTAKT
Copyright 1988-2024 Róbert Žittňan - All rights reserved