VSTUPENKY PROGRAM MAPA SÚŤAŽE FAQ KONTAKT

PROGRAM - AS2024

Program akcie bude podľa tematického zamerania delený do viacerých samostatných častí, uskutočňovaných v 15 separátnych miestnostiach (salónoch). Program bude vo všetkých miestnostiach prebiehať súbežne, aby mal návštevník širokú možnosť výberu.

PROGRAM verzia FINAL  (PDF VERZIA NA STIAHNUTIE)


Čo nájdete na našom festivale?

Nižšie uvedená prezentácia programu je príklad toho najlepšieho a najzaujímavejšieho, čo uvidíte na našom festivale každý rok. Festival vám ponúka bohatý program v žánroch Anime, Komiks, Japonská Kultura, Hry, Scifi, Fantasy, Pop kultúra a KPOP.

ZHRŇUJÚCE VIDEO


Marec 2024

September 2023

SPRIEVODNÝ PROGRAM - HLAVNÉ SÚŤAŽE

Sprievodný program tvoria veľké hodinu a viac trvajúce zábavné show, ktoré sú TOP festivalu v Hlavnej Sále.

Cosplay

Kostýmová súťaž, kde sa účastníci predvádzajú vo vlastných kostýmoch ušitých na základe existujúcich hrdinov z kníh, komiksov, filmov a hier.

Cosplay Champions

Slovenská kvalifikácia medzinárodnej kostýmovej súťaže menom Cosplay Champions, kde kvalifikant postupuje do európskeho finále.

Karaoke

Amatérska spevácka súťaž pre tých, čo spievať vedia a tých čo nemajú dostatok sebakritiky. Ide hlavne o zábavu.

Cosplay Divadlo

Divadelná súťaž, kde účastníci v kostýmoch zahrajú vtipnú scénku, ktorá pobaví publikum.

KPOP World Festival

Slovenská kvalifikácia medzinárodnej Tanečno speváckej súťaže v Korejskom POPe, kde tanečníci a speváci predvádzajú tanec a spev na choreografiu z existujúceho hudobného video klipu danej KPOPovej skupiny alebo speváka.

KPOP Showcase

Tanečná show v Korejskom POPe, kde tanečníci predvádzajú tanec na vlastnú alebo existujúcu kombináciu choreografii z hudobných video klipov.

Original Costume

Kostýmová súťaž, kde sa účastníci predvádzajú vo vlastných kostýmoch ušitých na základe vlastného nápadu, alebo kombinácie hrdinov v novej podobe.

AMV - Anime Music Video

Súťaž animovaných hudobných klipov, kde cieľom je postrihať jeden alebo viacero animovaných filmov tak, aby dávali spolu s hudbou zmysel.

FanART & Original Art

Ilustrátorske súťaže pre maliarov. V prvej kategórii FanArt je povolené použit existujúce dielo v novom obrázku, v druhej kategórii OriginalArt musi ísť o komplet vlastný nápad.

Poviedka IstroCONu

Literárna súťaž IstroCONu o najlepšiu poviedku v rámci dopredu stanovených kategórií. Hodnotí na 2 kolá odborná porota.

PhotoCon

Súťaž pre fotografov o najkrajšiu fotku cosplayu. Súťažiaci posielajú svoje fotky, ktoré môžu a nemusia byť s úpravami a novým pozadím.

ActionPlay

Fotografická súťaž pre milovníkov akčných figúriek. Súťažiaci posielajú svoje fotky akčných figúriek naranžovaných do rôznych prostredí a scénok.

KINO PREMIETANIE

V 2 kino sálach premietame to najlepšie zo žánrov scifi, fantasy, horor, komiks a anime za posledný pol rok až rok.

Filmy

Premietame najnovšie filmy podľa superhrdinov, scifi, fantasy hororu, komiksu, hier ktoré sa objavili v kinách za posledných 12 mesiacov.

Anime

Japonská animácia nie sú filmy (len) pre deti. Snažíme sa pravidelne vybrať to najlepšie z rôznych žánrov pre všetky vekové kategórie.

HLAVNÝ PROGRAM

Hlavná časť programu a jej nižšie úvedené zložky sa odohrávajú vo viacerých miestnostiach delených podľa žánrov do miestností JAPAN SALÓN (pre Japonsko a Anime), KOREA SALÓN (pre KPOP a Pop Kultúru), FANTASY SALÓN (pre Fantasy a Horor), SCIFI SALÓN (pre Scifi), GAMES SALÓN (pre Hry a Komiks) a ECCHI SALÓN (pre Mangu a Anime).

Prednášky

Prednášky delím podľa žánru, dokopy ich máme skoro 150 od odborníkov o hudbe, bojových umeniach, fantasy svetoch, tvorení, cestovaní, písani, zaújímavostiach atď.

Workshopy

Poskytujeme širokú škálu workshopov, kde sa môžte niečo naučiť alebo zdokonaliť sa v písaní poviedok, kreslení, varení japonskej kuchyne, historickom tanci, šerme, skladaní origami, hernej animácií a veľa ďalšieho.

Autogramiády

Pravidelne na festival pozývame známych hostí a osobnosti z radov spisovateľov, hercov, moderátorov, ilustrátorov, ktorí následne robia autogramiády.

Krsty

Na festivale vo veľkom krstíme nové knihy, komiksy, filmy, albumy a ďalšie kreatívne počiny, našich umelcov.

Besedy s autormi

Chcete sa stretnúť so známymi osobnosťami a podiskutovať s nimi o ich dielach, živote, prípadne na nejakú tému? Práve tomu sú určené naše besedy.

Súťaže & Kvízy

Súčasťou programu sú aj rôzne vedomostné kvizy a kreatívne súťaže, kde môžte vyhrať ceny alebo cukríky.

HRY & Turnaje

Hry a turnaje v hrách tvoria veľkú interaktívnu časť festivalu. Jej zameranie je tvorené tak, aby bola táto sekcia vhodná pre každého návštevníka a nie len profesionálov. Vďaka svojej bohatosti ukazuje, že hry nie su len o počítačoch a konzolách.

PC Hry

Sekciu PC hier tvorí viacero partnerov, ktorí poskytujú svoje nové PC a Notebooky na voľné hranie nových hier ako aj turnaje v najobľúbenejších hrách ako League of Legends, Counter Striek a podobne.

PlayStation

Spoločnosť SONY je garantom vždy nových zážitkov na svojich PlayStation konzolách, Virtuálnej realite a handheldoch, na ktorých prebiehajú turnaje v prevažne bojových hrách.

Nintendo

Nintendo je jednou z najstarších herných spoločností na svete a zároveň pochádza z Japonska, čim na podujatie prináša úplne ine typy hier a zážitkov, než poznáme na mainstream PC a konzolách.

Virtuálna Realita

Virtuálna Realita sa ako technologický zázrak pomaly šíri svetom aj napriek svojej cenovo vyššej hladine. A prave preto si ju môžte vyskúšať u nás so svojimi novinkami úplne zadarmo.

Herné Automaty

Pred masovým rozšírením domácich konzol a počitačov existovali herne práve s automatmi, ktoré predstavovali technologický zázrak doby 70-90tych rokov. Vďaka spolupráci s ARKADY.SK vám prinášame tieto muzeálne hry. Samozrejme sú úplne zadarmo.

Retro Hry

Retro hry z dôb 80-90tych nikdy nestratili svoje čaro. Práve v ich jednoduchosti je krása a dokazujú, že sú umením a zábavou, ktorá aj dnes má čo ponúknuť novej generácii.

Tanečné hry

Hrať hry sa dá aj pomocou pohyby, nie len sedením. Tanečné hry su u nás veľmi populárne a preto máme na festivale veľký výber tanečných prístrojov.

Indie Hry

Na festivale dávame priestor vývojárom prezentovať svoje najnovšie hry a veľmi radi poskytujeme tento priestor malým nezávislým indie štúdiam a ich hrám.

Spoločenské hry

Spoločenské doskové hry sú svetovým fenoménom a existuje ich vo svete viac než 50 000. Práve vďaka partnerovi iHRYsko si môžte vybrať a zahrať zo širokej ponuky týchto hier.

Kartové hry

Subžánrom spoločenských hier sú Kartové zberateľské hry, kde si každý hráč zbiera karty a skladá svoj vlastný balíček. U nás vás tieto hry naučíme a aj vám karty darujeme. Prípadne sa môžte zapojiť do turnajov v Magic The Gathering a Pokemone

GO & Shogi

Ide o dve klasické japonské doskové hry, obe sú založené na stratégii a logickom myslení. Svojím spôsobom ide o japonské šachy.

Galaxy ZEGA

Autíčka Zega sú modernou hrou v rozšírenej realite, kde pomocou vlastného telefónu ovládate reálne bojové auto, zvolíte mu vlasnosti, výzbroj a pustíte sa do boja s ostatnými hráčmi v pripravenej aréne.

Warhammer

Warhammer je figúrková hra, kde si pomocou figúrok skladáte vlastnú armádu a hráte strategickú hru. To krásne na tejto hre je ,že si každú figúrku musíte najprv postaviť z dielov podľa seba a vymaľovať si ju. Je to zábava a umenie naraz.

ATRAKCIE

Bohatosť programu dopĺňajú rôzne atrakcie, ktoré nájdete prevažne vo vonkajších priestoroch.

Sochy Superhrdinov

Na festivale nájdete rôzne dekorácie a sochy Ninja Korytnačiek a Lego Batmana v životnej veľkosti. Kľudne sa spolu odfoťte.

Foto Stena

Chcete si spraviť spomienku z festivalu? Práve na toto je tu naša fotostena s fotografom, kde vám fotku urobíme a aj vytlačíme.

Tetovanie Hennou

Dočasné tetovania pomocu henny sú vo svete veľmi populárne. Naša tatérka vám ako spomienku vytetuje hocičo, či už ide o fantasy postavy alebo anime Naruto.

Arrow Tag

Táto adrenalínová športová hra sa hrá v 2 skupinách, ktoré sa skrývajú za prekážky a snažia sa navzájom trafiť šípmi s vankúšom miesto hrotu.

LaserGame

Je to vlastne počitačová hra naživo. Hra sa hrá prevažne v 2 skupinách, ktoré sa skrývajú za prekážky a snažia sa navzájom trafiť pomocou laserových zbraní.

Historická Lukostrelnica

Skupina historického šermu Vinedi poskytuje pre našich návštevníkov historickú strelnicu, kde do teřčov strieľate skutočnými šípmi z luku.

Sokoliari

Devínska mini ZOO má pre vás výstavu dravých vtákov ako aj ukažky lovu a letu.

Jazda na koni

Chcete si zajazdiť na koni? Nie je nič krajšie ako pohľad na svet z koňského chrbta.

TRHOVISKO

Na každom podobnom podujatí v zahraničí nájdete niekoľko stánkov ponúkajúcich tovar v tématike festivalu.

Obchody

Spolupracujeme s najväčšími tématickými obchodmi Brloh, iHRYsko, Pro Gaming Shop, Mad Maxon a Funtastic, ktoré majú v ponuke hry, komiksy ,mangu, knižky, figúrky, plagáty, trička, hrnčeky, plyšákov a ďalšie tématické produkty.

Stánky

Okrem obchodov nájdete u nás aj stánky vydavateľov a partnerských časopisov venujúcich sa scifi, fantasy a komiksu. ktoré predstavujú svoju tvorbu a produkty.

Artist Alley

V uličke umelcov nájdete rôznych malých nezávislých tvorcov, ktorí vám prevažne ručne vytvoria svoje diela na mieste. Či už nakreslia obrázok, tričko, záložku, sochu, prípadné iné drobnosti.

Cosplay Stánok

Cosplay je u nás veľmi populárny a preto jednotlivým cosplayerom poskytujeme miesto, kde sa môžu stretnúť so svojimi fanúšikmi, pripadne im podpísať svoje fotky a plagáty.

OBČERSTVENIE & JEDLO

Nachádza sa na festivale nejaké stravovanie? Neumrieme od hladu? Nebojte sa, máme bohatú ponuku jedál a pitia.

Bufet a Nápoje

Najrýchlejšie vás obslúžime v nášom bufetoch nachádzajúcich sa na 3 miestach, kde dostanete bagety, čipsy, horalky a nápoje v podobe Kofoly a Piva.

Čajovňa

Od začiaťku vďaka prepojeniu na japonskú kutúru je súčastou festivalu čajovňa, kde si môžete v kľude posedieť a porelaxovať.

Japonská Kuchyňa

Neoddeliteľnou súčasťou stravovania je ponuka japonskej kuchyne, sushi, polievok a dezertov od Sushi Time a Gonsuke Ramen.

Reštaurácie

V areáli budovy sa nachádzajú stabilné reštaurácie Jedná Báseň a Bistro u Zitky, kde sa dá v pokoji slušne najesť z ponuky denného menu alebo ponuky jedál na objednávku.

Fast Foody

Chcete sa najesť teplého jedla a rýchlo? U nás nájdete stánok s klasickou cigánskou, klobásami, zemiakovou plackou, kebabom, ale aj pizzu od Pizza Mizza a špeciálne hot dogy od New York Corner.

VSTUPENKY PROGRAM MAPA SÚŤAŽE FAQ KONTAKT
Copyright 1988-2024 Róbert Žittňan - All rights reserved