c Comics Salón & AnimeSHOW - CHIBI COSPLAY
VSTUPENKY PROGRAM MAPA SÚŤAŽE FAQ KONTAKT

Chibi Cosplay - AS2024


UZÁVIERKA: 11.3.2024

KONTAKT: cosplay.csas@gmail.com


Chibi je slovo preložiteľne ako maličký a Cosplay je odvodený od slov costume play a chápe sa ako snaha o čo najdokonalejšie stvárnenie fiktívnej alebo reálnej postavy. Aj keď nie sme festival pre deti, tak chápeme, že veľa našich návštevníkov medzi časom vyrástla a nosí svoje ratolesti so sebou na náš festival a často ich oblieka do krásných cosplayov. Preto sme sa rozhodli spraviť radosť práve týmto najmenším, nech majú aj oni pekný zážitok a spomienku na Comics Salon a AnimeSHOWVŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ
1. Súťažiaci sa prezlečú za postavu, ktorú si sami vybrali. Postava musí byť v duchu AS/CS.
2. Súžažiaci majú vekový limit od 1 do 12 rokov.
3. Cosplayovanie vlastných postáv, náhodné a originálne kostýmy ako napríklad dievča s uškami, vlastná školská uniforma), prípadne oblečenie konkrétneho módneho štýlu (lolita, visual kei a pod.) sa nepovažujú za cosplay, a preto nie sú v súťaži povolené.
4. Postava musí byť vhodná aj pre mladšieho diváka, čiže žiadna nahota.
5. Súťažiaci nemusia mať vlastnoručne šitý kostým.
6. Povoľuje sa súťaž jednotlivcov aj skupín. V prípade skupiny bude tá hodnotená ako jeden celok. Túto informáciu musíte nahlásiť dopredu. Počet členov v skupine je obmedzený na 3.
7. Každý súťažiaci môže súťažiť len v jednom kostýme.
8. S prihliadnutím na vek môže rodič doprevádzať súťažiaceho na pódiu (rodič nemusí mať kostým).
9. V publiku sú aj deti, takže sa podľa toho na pódiu, prosím správajte. Za nadávky, sexuálne narážky a gestá, sľubovanie alebo úmyselné ukazovanie spodnej bielizne na pódiu, vás organizátor môže vylúčiť, či inak penalizovať.
10. Súčasťou kostýmu nemôžu byť funkčné zbrane alebo zbrane, ktoré by sa mohli považovať za funkčné (airsoftové zbrane, ostrá čepeľ mečov atď.). V prípade otázok ohľadne zbraní kontaktujte organizátora na dole uvedený email.
11. Do súťaže sa nesmiete prihlásiť s cosplayom, s ktorým ste už súťažili na niektorom z predošlých ročníkov Comics Salonu alebo AnimeSHOW.
12. Vzhľadom na limitovaný čas súťaže na pódiu, si organizátor vyhradzuje právo vykonať, predkolo súťaže vrámci soboty, ak sa prihlási viac ako 35 účastníkov. V prípade, že sa tak stane, budete o tom vopred informovaní formou emailu.

Cosplay súťaž bude prebiehať predvedením kostýmu pred divákmi na pódiu.

Priebeh súťaže
1. Počas cosplay súťaže nebudú žiadne rozhovory so súťažiacimi. Moderátor iba uvedie súťažiaceho.
2. Súťažiacim sa odporúča dodať hudbu podľa vlastného výberu v trvaní 1 minúty. Hovorené slovo (priamo do mikrofónu) sa nepovoľuje. Avšak hovorené slovo môže byť obsiahnuté priamo v nahrávke, ktorú súťažiaci pošle organizátorovi.
3. Súťažiaci prichádza na pódium so začiatkom svojej hudby (alebo ak ho moderátor uvedie). S poradovým číslom budú súťažiaci vopred oboznámení.
4. Súťažiaci musia zaslať organizátorom obrázok/ obrázky postavy v dostatočnej kvalite. Tie sa budú premietať na pozadí, keď bude súťažiaci na pódiu. Videá nie sú povolené.

Hodnotenie:
Ceny:
Každý účastník dostane medailu, diplom a cukríky.

REGISTRÁCIA
Registrovať sa musíte cez formulár (KLIKNI SEM!!!) do dátumu uzávierky do polnoci. Prihlášky poslané po tomto termíne nebudú prijaté.

Všetci súťažiaci sa musia navyše prihlásiť počas AS/CS na informačnom stánku najneskôr do piatku do 20.00, aby potvrdili, že sa súťaže naozaj zúčastnia. Pokiaľ na AS/CS nebudete prítomný v piatok, nahláste túto informáciu organizátorom najneskôr do štvrtku. Ďalšie informácie dostanete mailom/facebook.

Organizátor si vyhradzuje právo zmeny podľa situácie. O zmenách budú súťažiaci informovaní e-mailom/facebook, pokiaľ to bude možné.


UZÁVIERKA: 11.3.2024

KONTAKT: cosplay.csas@gmail.com


VSTUPENKY PROGRAM MAPA SÚŤAŽE FAQ KONTAKT
Copyright 1988-2024 Róbert Žittňan - All rights reserved