c Comics Salón & AnimeSHOW - COSPLAY CHAMPIONS
VSTUPENKY PROGRAM MAPA SÚŤAŽE FAQ KONTAKT

Cosplay Champions - AS2022


UZÁVIERKA: 6.3.2023

KONTAKT: cosplay.csas@gmail.com


Tento rok sa aj festival AnimeSHOW a zaregistrovali do medzinárodnej súťaže Cosplay Champions 2020, ktorej finále sa tento rok uskutoční v septembri 2020 vo Viedni vrámci AniNite.

O čo ide?
Cosplay Champions pozostáva zo série regionálnych európskych kvalifikačných súťaží a víťazi budú spolu súťažiť vo finále, ktoré sa uskutoční každý rok v inom štáte a na inom cone. Tento rok v Viedni na AniNite.

Každý registrovaný festival vyberie jedného víťaza cosplay súťaže, aby ho reprezentoval vo finále. Finalista bude mať preplatené náklady na cestovanie a ubytovanie na Európskom finále.

Kto sa môže zúčastniť?
- Zúčastniť sa môže každý cosplayer, ktorý má vlastnoručne vyrobený kostým. Povolené sú kúpene doplnky, parochne alebo topánky. Väčšina kostýmu však musí byť vyrobená.
- Cosplay MUSÍ mať ilustrovaný alebo animovaný zdroj (anime, manga, hry, etc.).
- Do súťaže sa môžu prihlásiť len osoby staršie ako 18 rokov.

Čo je vlastnoručne vyrobený kostým a prečo nemôžem mať kupované oblečenie?
- Vás kostým nesmie obsahovať kupované časti oblečenia ako napríklad nohavice, tričko, kabát etc. (výnimkou sú spodná bielizeň a doplnky (viď. bod vyššie)).
- Kostým nesmie obsahovať ani upravované kusy oblečenia ako napr. upravené tričko, nohavice, kabát etc.
- Cosplay Champions je súťaž kostýmov, stvárnenie postavy a zručností. Tvorba kostýmu je o tom, čo zvládnete a nie o tom, čo si kde kúpite.

Ako sa bude vyberať reprezentant CC 2020?
Vzhľadom na rozdiely v pravidlách cosplay súťaže Cosplay Champions a AnimeSHOW, bude reprezentanta vyberať porota spomedzi účastníkov spĺňajúcich pravidlá a ten bude vyhlásený mimo poradia určeného podľa hlasovania divákov v cosplay súťaži na AS 2019. Porota vyberie jedného výhercu na AS2020.

Čo sa bude posudzovať?
Odborná porota bude hodnotiť kvalitu spracovania, podobnosť s postavou, náročnosť a celkový dojem. Konečné rozhodnutie poroty bude definitívne.

Prečo až od 18 rokov?
Pretože je to tak stanovené v pravidlách Cosplay Champions. Nikto si nezoberie na zodpovednosť neplnoletú osobu.

Čo získa Slovenský reprezentant?
Okrem preplatenia letenky, ubytovania a vstupného na AniNite, môže vo svojej izbe ubytovať ďalšiu osobu, ktorá dostane aj zadarmo vstupné.

Pár rád na záver?
Pri príprave svojho kostýmu majte na pamäti, že hodnotiť sa bude aj spracovanie a kvalita kostýmu. Vyhýbajte sa preto lacno vyzerajúcim materiálom (polystyrén etc.), zlému šitiu (pr. nakrivo zošité časti, páranie na niekoľkých miestach) a venujte pozornosť doplnkom a detailom (topánky, parochne a iné podľa Vás nepodstatné drobnosti). Konkurencia v Európe je naozaj veľká, preto do toho skúste dať všetko, aby sme na Vás mohli byť hrdí.

Kde nájdem ďalšie informácie o Cosplay Champions?
Ďalšie informácie môžete nájsť na stránke:

http://www.cosplaychampions.com

Mám ďalšie otázky, kto mi odpovie?
Pokiaľ máte otázky, alebo sa chcete poradiť, či váš cosplay spĺňa pravidlá, môžete ma kontaktovať na maili: cosplay.csas@gmail.com


UZÁVIERKA: 6.3.2023

KONTAKT: cosplay.csas@gmail.com


VSTUPENKY PROGRAM MAPA SÚŤAŽE FAQ KONTAKT
Copyright 1988-2023 Róbert Žittňan - All rights reserved